چگونه بیوتکنولوژی به کمک انسان آمده است؟

چگونه بیوتکنولوژی به کمک انسان آمده است؟, شبکه ی بیوتکنولوژی نصر: بیوتکنولوژي، بیوانفورماتیک، دارو، واکسن، پروتئین

سوال ساده بود،‌چگونه بیوتکنولوژی به کمک انسان امده است ؟ این سوالی است که افراد نا آشنا به این شاخه آن را مادام می پرسند و به دنبال جواب ساده ای برای درک چگونگی عملکرد ان در زندگی شخصی می باشد.

بیوتکنولوژی یا تکنولوژی مهندسی به شدت کنترل شده ی موجودات زنده،‌دانشی است که به کمک بشر آمده و همه ی ابعاد زندگی انسان ها را تغییر داده است و در این راستا توانسته است موفقیت های بسیاری کسب کند . این دانش با تلفیق با کلیه ی دانشها هر بار تکنولوژی و برونداد جدیدی ارایه می نماید.

بیوتکنولوژی غذایی،‌دانشی است که در آن با ایجاد ابتکارات از منابع غیر قابل مصرف،‌محصولات غذایی به دست آمده و یا پایه ی مواد غذایی دامی ایجاد می شود و چرخه ی غذایی برای تامین غذای انسان تسریع می گردد.

بیوتکنولوژی پزشکی با استفاده از پلتفرم های صنعتی و مهندسی شده اقدام به تولید پروتئین های نوترکیب دارویی و شبه دارویی نموده است که ساده ترین آن انسولینی است که به صورت روزمره در درمان دیابت ها مورد استفاده قرار میگیرد.

بیوتکنولوژی میکروبی،‌نیز دست به تولید سویه هایی زده است تا پسماندهای خاص و هزینه بر برای پالایش را با هزینه ای بسیار کم پاکسازی و تصفیه نموده و بتوان با هزینه ی کم از آلوده شدن طبیعت جلوگیری نمود.

بیوتکنولوژی دارویی،‌اقدام به تولید و شناسایی ترکیبات ضد سرطان در پلتفرم های میکروبی و سایر موجودات زنده نموده است و سعی در تولید و تخلیص آن به صورت دارو دارد و در این راستا می توان به ترکیبات ضد سرطان و داروهای مدرن و گرانقیمت خاص بیمارستانی اشاره کرد که ساده ترین آن آنتی بیوتیک های کارا در برابر سویه های مقاوم می باشد

نتیجه

انسان با استفاده از دانش بیوتکنولوژی توانسته است سطح بهداشت اجتماعی و سطح رفاه اجتماعی و گوناگونی منابع غذایی خود را توسعه بخشیده و به این صورت امروز جمعیت روی زمین توانسته به عدد غیر قابل باور هشت میلیارد نفر برسد

شبکه ی بیوتکنولوژی نصر

error: Content is protected !!
X