وبینار نکات و ترفندها در اجرای پروژه های بیوانفورماتیکی, شبکه ی بیوتکنولوژی نصر: بیوتکنولوژي، بیوانفورماتیک، دارو، واکسن، پروتئین

وبینار نکات و ترفندها در اجرای پروژه های بیوانفورماتیکی

آموزش بیوانفورماتیک بیومیتینگ

وبینار نکات و ترفندها در اجرای پروژه های بیوانفورماتیکی
شروع وبینار: 27 فروردین 00 – ساعت 17:00
مدت وبینار: 1 ساعت و 30 دقیقه

https://eseminar.tv/wb25382 لینک ثبت نام

شرح وبینار

امروزه اجرای پروژه های بیوانفورماتیکی یکی از حساس ترین، اساسی ترین و پرکاربرد ترین بخش مطالعات و پژوهش های مرتبط با مهندسی ژنتیک در کلیه ی رشته های مرتبط با حیات و بیوتکنولوژی می باشد.

با ظهور فناوریهای نرم افزاری و تکنولوژی های دیجیتال بسیار گسترده، پروژه های بیوانفورماتیکی چالش های بسیاری را پیش رو دارند از جمله اینکه:

از چه نرم افزار،‌چه الگوریتم و چه تکنولوژی برای مهندسی و دستورزی استفاده شود؟ با کدام روشها مسئله حل شود و چطور تحریم ها و محدودیت ها در استفاده از نرم افزارها را پشت سر بگذاریم.

چگونه نرم افزار مناسب اجرای پروژه ی خودم را پیدا کنم و چطور از پاسخی که به دست میاورم در زمینه ی پروتئین و یا اسید نوکلئیک سنتزی مطمئن شوم‌؟

چطور مراحل پروژه ی دستورزی و بیوانفورماتیکی یک مقاله را استخراج کنم و چگونه بفهمم ساز و کار پروژه ام بدرستی کار می کند‌؟

چگونه از سرقت اطلاعات توسط سرورهای بیوانفورماتیکی جلوگیری کنم‌؟

چگونه از یک نویسنده ی مقاله مراحل اجرای پروژه ی بیوانفورماتیکی و جزئیات ان را مورد پرسش قرار بدهم ؟‌

چگونه پروژه ی بیوانفورماتیک خود را در یک مقاله گزارش کنم که از طرف کمیته ی اخلاق و کپی رایت مقاله مورد پرسش قرار نگیرم!؟

با چه کلمات کلیدی و جملاتی به زبان انگلیسی نرم افزار مناسب کار خود را پیدا نمایم و چگونه از اطلاعات پروژه ی خودم محافظت نمایم؟‌

تمامی اینها در وبینار نکات و ترفند ها در اجرای پروژه های بیوانفورماتیکی توسط بورد هیئت علمی شبکه ی بیوتکنولوژی نصر شرح داده خواهد شد.