مقدمه ای بر پایگاه اطلاع رسانی اسپرینگر – قسمت دوم

دسترسی به مجموعه کتاب های الکترونیکی پایگاه اسپرینگر

با دو روش می توان به مجموعه کتاب های الکترونیکی پایگاه اطلاعاتی اسپرینگر دسترسی پیدا نمود

روش اول:‌ در روش اول آدرس صفحه ی اینترنت اسپرینگر را در قسمت نوار آدرس مرورگر اینترنت خود وارد می کنیم

http://link.springer.com

در پایگاه اسپرینگر لینک بر روی لینک کتابها کلیک می کنیم و وارد صفحه ی اصلی کتاب های اسپرینگ می شویم. جایی که مجموعه ای از کتابها و مستندات با روشهای مختلف طبقه بندی و در دسترس کاربر قرار میگرد. .

برای جستجو در این پایگاه می توانید از دو استراتژی تعیین شده توسط طراحان آن بهره مند شوید. این پایگاه دارای دو بخش جستجوی ساده و پیشرفته می‌باشد. همچنین می‌توان در قسمت الفبایی، نام کتابها را بر اساس عنوان جستجو نمود البته اگر علاقه مند باشید،‌گزینه ها و متود های گسترده تری برای جستجو در پایگاه های اطلاعاتی این چنینی وجود دارد که به زودی در مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر در مورد آنها با شما بیشتر صحبت خواهیم رکد. .

در قسمت جستجوی پیشرفته امکاناتی نظیر تعیین مشخصات نشر، نویسنده یا ویراستار، محتوا، ترتیب نتایج به دست آمده و … وجود دارد. در این صورت جستجو نتایج بهتری خواهد داشت و با صرف وقت کمتر نتایج بهتری به دست خواهد آمد این جستجو همچنین امکاناتی نظیر تنظیم نتایج براساس ارتباط،‌ تاریخ، عنوان امکان پذیر را فراهم نموده است..

نکته ی مهم در استفاده از این پایگاه اطلاعاتی این است که با توجه به مربع کناری هر یک از نتایج: در کنار هر رکورد مربعی سفید یا سبز رنگ وجود دارد. که مربع سبز رنگ نشان دهنده آن است که کتابخانه آن رکورد را مشترک است و می توان متن کامل آن را دریافت کرد. مربع سفید هم یعنی اینکه کتابخانه آن را مشترک نیست و برای دریافت متن کامل باید آن را خریداری نمود

دریافت متن از پایگاه اطلاعاتی اسپرینگر

برای آنکه متون کتاب را از پایگاه اطلاعاتی اسپرینگر دریافت کنید،‌مجموعه ای فرمتها قابل انتخاب می باشند.

انتخاب مشاهده ی صفحه به صفحه ی کتاب در وبسایت

دریافت فایل به صورت پی دی اف

دریافت فایل به صورت فایل ورد شرکت مایکروسافت

جدیدترین طبقه بندی و مجموعه های ارائه شده توسط این وبسایت برای رفاه حال جستجوگران و پژوهشگران به شرح زیر می باشد.

  • SpringerProtocols
  • SpringerMaterials
  • SpringerLink
  • SpringerImages
  • SpringerLink

امیدواریم در مقالات آینده ی مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر شما را با جزئیات بیشتری از این وبسایت و نحوه ی کار با آن آشنا بسازیم. در صورتی که در مورد این مقاله سوالی دارید و یا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید به سادگی می توانید با مجموعه ی ما ارتباط برقرار نمایید و کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهند گفت.

مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر

error: Content is protected !!
X