مقدمه ای بر پایگاه اطلاعاتی اسپرینگر- قسمت اول

زمانی که به دنبال یک کتاب یا مطلب علمی تایید شده توسط مجامع علمی هستید،‌پایگاه های اطلاعاتی مختلفی خودنمایی کرده و با تکنولوژی های بصری و الگوریتمی مختلفی خدمات متفاوتی را به شما ارائه می نمایند تا بدانجا که گستره ی این خدمات گاها اثرات مستقیمی بر کیفیت ارجاع دهی و مطالعه ی یک منبع می نماید یکی از این پایگاه های اطلاعاتی،‌ پایگاه اطلاعاتی اسپرینگر لینک می باشد که در اینترنت به صورت دسترسی آزاد برای همگان قابل دسترس می باشد.

اسپرینگر یک ناشر بزرگ بین‌المللی بوده و یکی از پایگاه های اطلاعاتی اصلی در حوزه ی پژوهش های تخصصی می باشد که کتاب های آکادمیک و ژورنال‌های تخصصی علمی را امتیازدهی،‌مرتب سازی و منتشر می نماید.

انتشارات اسپرینگر در سال ۱۸۴۲ توسط ژولیوس اشپرینگر در آلمان بنیانگذاری گردید و در حال حاضر یکی از بزرگترین ناشر کتب علمی به شمار می رود. این انتشارات همچنین دومین ناشر بزرگ مجلات علمی (پس از الزویر) بوده و در حوزه های مختلف علمی، فنی و پزشکی به انتشار مقالات می پردازد.

پایگاه اطلاعاتی اسپرینگر لینک که از محصولات این ناشر آلمانی می باشد از قوی ترین پایگاههای اطلاعاتی در سه حوزه ی علوم ،فناوری و پزشکی محسوب می گردد..

اسپرینگر لینک یکی از بزرگترین و معتبرترین منابع اینترنتی در زمینه­ ی منابع علمی، فنی و پزشکی در دنیا می باشد. . در سال ۲۰۱۶ این پایگاه ۳۷۰ میلیون کاربر داشته است و همچنین ۵۰ هزار مؤسسه اعم از دانشگاه، کتابخانه و مؤسسه تحقیقاتی اشترک این پایگاه را دریافت کرده ­اند.

نوشتار های چاپی و الکترونیکی اشپرینگر ـ ورلاگ و همچنین فهرست در دست توسعه ­ای از ناشران ممتاز را به صورت متن کامل ارائه می نماید. این پایگاه لینک دسترسی به بیش از چهار میلیون مدرک را فراهم نموده است که شامل۲۱۱۳ نشریه می باشد که این نشریات توسط کارشناسان خبره کاملاً بررسی شده و یک فهرست در حال افزایش از مجموعه کتاب ها، که شامل بیش از ۳۴۵۶۵عنوان کتاب و همچنین ۲۸۰ عنوان کتاب مرجع و نزدیک به ۱۰۶۲ عنوان کتاب های دوره ای در موضوعات زیر دارا می باشد

علوم شیمی ومواد، زمین شناسی و محیط زیست، علوم کامپیوتر، پزشکی، علوم انسانی و جامعه شناسی و حقوق، مهندسی، ریاضیات و آمار، فیزیک و ستاره شناسی، بازرگانی و اقتصاد، معماری و طراحی و هنر، علوم رفتاری، علوم پزشکی زیستی و حیاتی، محاسبات پیشرفته و طراحی وب را فراهم می نماید

در مقالات آینده همراه با مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر با شما خواهیم بود تا این وبسایت ها را بررسی نماییم و اطلاعات بیشتر و تخصصی تر در مورد نحوه ی کار با این وبسایت ها کسب کنیم.

مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر

error: Content is protected !!
X