توصیه های طب سنتی ایرانی برای بهبود مبتلایان به کرونا ویروس۱۹ قسمت اول, شبکه ی بیوتکنولوژی نصر: بیوتکنولوژي، بیوانفورماتیک، دارو، واکسن، پروتئین

توصیه های طب سنتی ایرانی برای بهبود مبتلایان به کرونا ویروس۱۹ قسمت اول

آموزش اطلاعات عمومی خبر کوتاه کرونا ویروس ۱۹

برای تسریع فرایند بهبود مبتلایان به کرونا ویروس ۱۹ ،‌انتخاب یک سبک زندگی ارام ،‌شاد و با انرژی مثبت به همراه رعایت تغذیه ای الزامی می باشد که در این راستا،‌ توصیه های زیر توسط متخصصان طب سنتی دانشگاه تهران منتشر گردیده است.

مصرف مقدار مختصری سیاه دانه همراه با پنیر در وعده ی صبحانه

خیسانده ی تخم بالنگو و بارهنگ در و گلاب با کمی زعفران به طوری که آب به مقدار سه چهارم لیوان اضافه کرده،‌گلاب یک چهارم،‌ تخم بالنگو یا قاشق چای خوری و تخم بارهنگ یک قاشق چای خوری . این اجزا را با همدیگر مخلوط نموده و به هم بزنید و نیم ساعت صبر نمایید تا بالنگو و بارهنگ خوب لعاب بدهند بعد سر قاشق چای خوری زعفران ساییده اضافه کنید و دوباره هم بزنید. سپس آن را آرام ارام بنوشید این مقدار دو تا سه بار در روز برای بزرگسالان قابل تکرار می باشد. (‌افزودن کمی عسل نیز مفید می باشد).

استفاده از پوست پرتغال به صورت مربا،‌دمکرده، مرصع پلو یا به صورت تازه می تواند بسیار مفید باشد.

در طول روز دمنوشی از آویشن و شیرین بیان با عناب میل نمایید. بدین صورت که یک قاشق غذا خوری عناب ،‌یک قاشق غذاخوری پودر ریشه شیرین بیان و ۵ عدد عناب چنگال زده سوراخ شده را در یک قوری چینی ریخته و یک لیوان آبجوش روی آن میریزیم. یک ربع با حرارت ملایم دم می کنیم سپس آن را صاف کرده و نوش جان می کنید.

این دستور به مدت دو بار در روز برای بزرگسالان قابل اجرا می باشد.

البته باید دقت کنید برای کسانی که دارای فشار خون بالا می باشند مصرف شیرین بیان بیش از ۳ الی ۴ بار در هفته پیشنهاد نمی شود.

مصرف مختصری ترکیب عسل و ژل رویال با کیفیت در حد روزانه یک یا دو قاشق چایخوری برای افراد سالم و در بیماران حسب نظر پزشک معالج و رعایت شرایط مصرف این مواد می تواند مفید باشد.

مصرف ترکیبی از پودر شیرین بیان و رازیانه و شکر سرخ به نسبت ۲ ۱ ۱ ار گذشته دور برای ابتلای به برخی بیماری ها در منابع طب ایرانی و نیز برخی آموزه های اسلامی توصیه شده است