با ترشحات و فضولات مبتلایان به کرونا ویروس ۱۹ چه کنیم؟‌

یکی از مهمترین چالش های پرستاران و همراهان مبتلایان به کرونا ویروس ۱۹ نحوه ی مدیریت پسماند،‌ترشحات و فضولات مبتلایان به کرونا ویروس ۱۹ می باشد . در این راستا این مقاله نکاتی را در این مورد بیان می کند.

ترشحات تنفسی هنگام عطسه و سرفه،‌همه افراد باید از ماسک پزشکی یا دستمال کاغذی یا آستین لباس خود برای پوشاندن دهان و بینی استفاده کنند. بعد از عطسه و سرفه دست های خود را بشویید. دستمالی که مستقیما جلوی دهان و بینی گرفته شده را دور بیندازید یا اگر قابل شستشو می باشد می بایست با آب داغ و شوینده های ضد عفونی کننده به خوبی شستشو شود.

فضولات:‌ هنگام تماس با دهان،‌ترشحات تنفسی،‌ادرار یا مدفوع فرد قرنطینه شده باید از دستکش یکبار مصرف استفاده شود . فضولات فرد قرنطینه شده باید در کیسه های جداگانه گذاشته شده درب کیسه را گره زده و به سطل زباله جداگانه انداخته شودو هنگام کشیدن سیفون و شستشوی سرویس بهداشتی درب آن را حتما ببندیم.

اشیا آلوده لوازم آلوده شده مانند دستکش، دستمال کاغذی و ماسک ها باید در اتاق بیمار جمع شوند. علامت گذاری شده و جداگانه دور ریخته شوند.

ظروف غذا خوری فرد قرنطینه شده باید علامتگذاری شود. نیازی به دور ریختن ظرف ها نیست کافیست بعد از استفاده با آب و مواد شوینده به خوبی شستشو شود.

error: Content is protected !!
X