انگیزشی:‌ نکاتی برای شروع مطالعه ی بیوانفورماتیک, شبکه ی بیوتکنولوژی نصر: بیوتکنولوژي، بیوانفورماتیک، دارو، واکسن، پروتئین

انگیزشی:‌ نکاتی برای شروع مطالعه ی بیوانفورماتیک

آموزش بیوانفورماتیک بیوتکنولوژی مقالات آموزشی

به ششمین مقاله از سری مقالات انگیزشی مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر خوش آمدید. در این مقالات، سعی داریم تا شما را با چالش های پیش رو و نکاتی که در شروع و حین کار و پایان یک پروژه با آن رو به رو می شوید بیشتر آشنا کنیم و به شما راهکارهایی اساسی در این حوزه بدهیم

اما برای مطالعه ی بیوانفورماتیک و یا هر متن علمی دیگری چه مهارتهایی هست که باید رعایت کنیم و چه راهکارهایی باعث ایجاد یک تجربه ی آسوده در زمینه ی مطالعه ی بیوانفورماتیک ی شود.

قانون اول:‌ بد بینی و عذر های واهی ، بهانه ها،‌افکار منفی و مزاحم، کارهای غیر ضروری، عادات بد، شایعات دروغین،‌قیمت ارز و دلار و سکه و طلا، گله و شکایت و تنبلی را کنار بگذارید، باور کنید همین ۸۵٪‌مشکلات شما را حل خواهد نمود

قانون دوم: تصویر سازی مثبت را ادامه دهید و شک نکنید که موفق می شوید،‌یادتان باشد یک ساعت تصویر سازی مثبت از آینده ای که میخواهید گاهی به اندازه ی هفت ساعت تلاش پاسخ می دهد ( البته یادتان باشد افراط نکنید ) پس خوش بین باشید و بیوانفورماتیک را عاشقانه بخوانید و کار کنید.

قانون سوم:‌ اولین نکته در یادگیری و فهم،‌دقت و تمرکز است یعنی بتوانید بر روی یک مطلب متمرکز بشوید و با دقت جملات و مفاهیم آن را مطالعه کنید. برای آنکه بهتر یاد بگیرید کلمات کلیدی،‌جملات مهم و مفاهیم آن را یک بار در ذهنتان تصویر سازی کنید. و باور داشته باشید شما موفق می شوید.

قانون چهارم:‌ توانایی نه گفتن داشته باشید،‌نباید اجازه بدهید خواست و کارهای سایر افراد بر روی زندگی شما تاثیر منفی بگذارد اما تعامل و ارتباط را هیچ گاه فراموش نکنید. برای این مورد شاید نیازمند مطالعه ی چند کتاب مدیریت فردی و ارتباط باشید.

قانون پنجم:‌ ساعات خواب منظم،‌بیدار شدن صبح زودهنگام و داشتن خواب کوتاه متعادل هنگام ظهر و شب زود خوابیدن تاثیر عجیب و فوق العاده ای بر روی یادگیری شما میگذارد.

قانون ششم: با دل و جان به چالش ها خوش آمد بگویید و آن ها را بپذیرید. داشتن چالش،‌نفهمیدن، کاستی و مشکلات یک امر کاملا طبیعی می باشد.

قانون هفتم:‌ زمان مناسب یادگیری خود را بشناسید : به همین سادگی،‌وقتی خود و توانمندی خودتان در یادگیری را شناختید،‌حالا می توانید در بهترین زمان با راندمان بالا مطالعه کنید و بیوانفورماتیک یاد بگیرید و در این راه مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر در کنار شما خواهد بود.

قانون هشتم‌: میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید و همیشه خود را محک بزنید،‌گزارش کار بنویسید و همیشه یک قدم جلو تر از خودتان باشید. این رمز پیشرفت است.

قانون نهم:‌تلاش و پشتکار و تعهد،‌سه رمز کلیدی و اساسی برای پیشرفت در یادگیری و موفقیت در انجام هر کاری است،‌پس خود را متعهد بدانید و همیشه به خود در مورد آینده انگیزه بدهید.

قانون دهم:‌ یادتان باشد زبان حافظه ،‌زبان تصویر است نه زبان کلمات،‌پس بعد از خواندن هر مطلب آن را به شکل یک تصویر با خود مرور کنید.