انگیزشی بر مطالعه ی بیوانفورماتیک, شبکه ی بیوتکنولوژی نصر: بیوتکنولوژي، بیوانفورماتیک، دارو، واکسن، پروتئین

انگیزشی بر مطالعه ی بیوانفورماتیک

مقالات آموزشی

اشتیاق برای مطالعه ی بیوانفورماتیک،‌دلیل می خواهد و دلیل و انگیزه موتور حرکتی برای یافتن دانش بیوانفورماتیک است. اگر دلیلی برای آموزش بیوانفورماتیک ندارید اما آن را جالب می دانید ،‌سعی کنید برای خود یک رقیب بیابید. از رقابت لذت ببرید و سعی کنید به بیوانفورماتیک به عنوان یک دانش پولساز و آینده ساز نگاه کنید چرا که بر این باور هستم بیوانفورماتیک نسل آینده ی شرکتهای بیوتکنولوژی را در حال شکل دهی است. شما برای تبدیل شدن به یک محقق و یک متخصص بیوانفورماتیک نیازمند دو چیز هستید،‌باور و عمل . برای باور و مطالعه روی ما حساب کنید اما برای عمل به آنچه کسب می کنید باید برنامه ریزی داشه باشید و زمانی اختصاصی را برای یادگیری و آموختن متمرکز بشوید. تا بتوانید شیرینی دانش بیوانفورماتیک را کسب کنید. و بچشید. برای این کار بایستی مجموعه ای از فعالیت های اضافه ی روزانه تان که شما را از تمرکز بر روی علایقتان باز می دارد حذف کنید. باید بدانید دارید ارزشمند ترین دارایی تان یعنی زمان را سرمایه گذاری می کنید و پول یعنی ریاضی و حساب و کتاب ،‌پس برای اندوخته ی خودتان ارزش قائل باشید و متمرکز بشوید و لیستی از فعالیت های روزانه و زمان اجرای آن بنویسید و فعالیت های اضافه ی خود را حذف کنید.

چالش بعدی شما پاسخ به یک پرسش استراتژیک است و آن این است که چه کسی و چه چیزی برترین و بهترین من برای انجام پروژه است. شما باید ضمن آنکه سخت کار می کنید بسیار بسیار بسیار هوشمندانه و دقیق کار را به انجام برسانید. و همواره در حین اجرای این پروژه از خود بپرسید چطور می توانم ثروت بیشتری خلق کنم؟ چطور می توانم ارزش بیشتری خلق کنم؟‌ و چطور می توانم از هزینه ی زمان و پول کاهش بدهم و بر کیفیت این آموزش و یا اجرای پروژه بیفزایم؟ مطمئن باشید به زودی پاسخ را خواهید یافت. تمامی پاسخ ها در قلب شما محفوظ است و باید برای کسب آن تلاش کنید. در این راه تنها کافی است به زمانتان ارزش بیشتری بدهید و از خود بپرسید زمان شما چقدر می ارزد؟‌ ؛ذهن اقتصادی و حساب و کتاب اینجا به کارتان می اید ؛ در این راستا باید از خودتان بپرسید در زمان ارزشمندی که در آن طی می کنم،‌چه افکاری از ذهن و مغز پردازشگر من عبور می کند و این افکار چه تاثیری بر روی شیمی و حالات روانی و رفتاری من دارند. بلی درست فهمیدید. افکار منفی را بیرون کنید و جای ارزشمند و زمان ارزشمندی را که اشغال کرده اند را به بیوانفورماتیک بدهید تا برای شما پول و علم تولید کند.

بیوانفورماتیک ابزاری است برای شما تا کمتر کار کنید و ارزش بیشتری خلق کنید. پس برای رسیدن به این هدف باید از ابزار درست استفاده کنید. و برای استفاده از ابزار مطالعه باید هیجان خود را کنترل کنید و مدت زمانی از عمر خود را متمرکز شناخت الگوریتمها و نرم افزارها و داده ها نمایید

در مقاله ی کوتاه بعدی با شما خواهم بود تا تجربیات بیشتری از مطالعه و شروع بیوانفورماتیک را به اشتراک بگذارم. همه چیز خوب پیش خواهد رفت اگر قلبت را به خدا بسپاری. راستی اگر این مقاله را خواندید و در مسیر مطالعه ی شما تاثیر گذاشت،‌روزی برای دقایقی باز گردید و باز خورد آن را برای من ارسال کنید. این کار را میتوانید از طریق ایمیل مرکز بیوانفورماتیک نصر و یا شماره ی واتساپی ارتباطی انجام دهید.

مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر