انگیزشی:‌ نکاتی برای شروع مطالعه ی بیوانفورماتیک

انگیزشی:‌ نکاتی برای شروع مطالعه ی بیوانفورماتیک, شبکه ی بیوتکنولوژی نصر: بیوتکنولوژي، بیوانفورماتیک، دارو، واکسن، پروتئین

به ششمین مقاله از سری مقالات انگیزشی مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر خوش آمدید. در این مقالات، سعی داریم تا شما را با چالش های پیش رو و نکاتی که در شروع و حین کار و پایان یک پروژه با آن رو به رو می شوید بیشتر آشنا کنیم و به شما راهکارهایی اساسی در این حوزه بدهیم

اما برای مطالعه ی بیوانفورماتیک و یا هر متن علمی دیگری چه مهارتهایی هست که باید رعایت کنیم و چه راهکارهایی باعث ایجاد یک تجربه ی آسوده در زمینه ی مطالعه ی بیوانفورماتیک ی شود.

قانون اول:‌ بد بینی و عذر های واهی ، بهانه ها،‌افکار منفی و مزاحم، کارهای غیر ضروری، عادات بد، شایعات دروغین،‌قیمت ارز و دلار و سکه و طلا، گله و شکایت و تنبلی را کنار بگذارید، باور کنید همین ۸۵٪‌مشکلات شما را حل خواهد نمود

قانون دوم: تصویر سازی مثبت را ادامه دهید و شک نکنید که موفق می شوید،‌یادتان باشد یک ساعت تصویر سازی مثبت از آینده ای که میخواهید گاهی به اندازه ی هفت ساعت تلاش پاسخ می دهد ( البته یادتان باشد افراط نکنید ) پس خوش بین باشید و بیوانفورماتیک را عاشقانه بخوانید و کار کنید.

قانون سوم:‌ اولین نکته در یادگیری و فهم،‌دقت و تمرکز است یعنی بتوانید بر روی یک مطلب متمرکز بشوید و با دقت جملات و مفاهیم آن را مطالعه کنید. برای آنکه بهتر یاد بگیرید کلمات کلیدی،‌جملات مهم و مفاهیم آن را یک بار در ذهنتان تصویر سازی کنید. و باور داشته باشید شما موفق می شوید.

قانون چهارم:‌ توانایی نه گفتن داشته باشید،‌نباید اجازه بدهید خواست و کارهای سایر افراد بر روی زندگی شما تاثیر منفی بگذارد اما تعامل و ارتباط را هیچ گاه فراموش نکنید. برای این مورد شاید نیازمند مطالعه ی چند کتاب مدیریت فردی و ارتباط باشید.

قانون پنجم:‌ ساعات خواب منظم،‌بیدار شدن صبح زودهنگام و داشتن خواب کوتاه متعادل هنگام ظهر و شب زود خوابیدن تاثیر عجیب و فوق العاده ای بر روی یادگیری شما میگذارد.

قانون ششم: با دل و جان به چالش ها خوش آمد بگویید و آن ها را بپذیرید. داشتن چالش،‌نفهمیدن، کاستی و مشکلات یک امر کاملا طبیعی می باشد.

قانون هفتم:‌ زمان مناسب یادگیری خود را بشناسید : به همین سادگی،‌وقتی خود و توانمندی خودتان در یادگیری را شناختید،‌حالا می توانید در بهترین زمان با راندمان بالا مطالعه کنید و بیوانفورماتیک یاد بگیرید و در این راه مرکز آموزش بیوانفورماتیک نصر در کنار شما خواهد بود.

قانون هشتم‌: میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید و همیشه خود را محک بزنید،‌گزارش کار بنویسید و همیشه یک قدم جلو تر از خودتان باشید. این رمز پیشرفت است.

قانون نهم:‌تلاش و پشتکار و تعهد،‌سه رمز کلیدی و اساسی برای پیشرفت در یادگیری و موفقیت در انجام هر کاری است،‌پس خود را متعهد بدانید و همیشه به خود در مورد آینده انگیزه بدهید.

قانون دهم:‌ یادتان باشد زبان حافظه ،‌زبان تصویر است نه زبان کلمات،‌پس بعد از خواندن هر مطلب آن را به شکل یک تصویر با خود مرور کنید.

error: Content is protected !!
X