استفاده از ماسک در کودکان برای درمان کروناویروس ۱۹, شبکه ی بیوتکنولوژی نصر: بیوتکنولوژي، بیوانفورماتیک، دارو، واکسن، پروتئین

استفاده از ماسک در کودکان برای درمان کروناویروس ۱۹

کرونا ویروس ۱۹

در مناطقی که بیماری کرونا شایع است و نمی توان فاصله فیزیکی را حفظ کرد ، ماسک ها می توانند به جلوگیری از گسترش کرونا کمک کنند. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی آنچه باید در مورد ماسک زدن کودکان بدانید به شرح زیر است:

کودکان زیر 5 سال نیازی به استفاده از ماسک ندارند ، زیرا احتمال اینکه بتوانند به درستی از آن استفاده کنند کمتر است. با این حال، ممکن است نیازهای موردی وجود داشته باشد که استفاده از ماسک ضروری باشد، مانند کودکان بیمار.

کودکان 6-11 ساله در صورت توصیه می توانند از ماسک استفاده کنند. مطمئن شوید که آنها می توانند به طور صحیح آن را بپوشند و تحت نظارت کافی بزرگسالان صورت می گیرد.

استفاده از ماسک برای کودکان 12 سال به بالا باید از همان اصول بزرگسالان پیروی شود و حداقل یک متر فاصله با دیگران را رعایت کنند. برای کودکان مبتلا به اختلالات رشدی و یا ناتوانی جسمی ماسک نباید اجباری باشد و باید به صورت موردی بنا به شرایط مورد نظر مورد استفاده قرار گیرد. کودکانی که دارای مشکلات و بیماری های اساسی مانند فیبروز کیستیک یا سرطان هستند باید برای محافظت از ماسک پزشکی استفاده کنند.

به طور کلی کودکان در شرایط سلامت جسمی کامل باید از ماسک پارچه ای استفاده کنند در صورتی که نمی توانند حداقل 1 متربا دیگران فاصله داشته باشند.

چگونه ماسک بزنیم؟

قبل از استفاده از ماسک ، کودکان باید حداقل 20 ثانیه دست خود را در صورت استفاده از دستمال حاوی الکل، یا حداقل 40 ثانیه در صورت استفاده از آب و صابون، تمیز کنند. ازاندازه مناسب ماسک برای پوشاندن بینی ، دهان و چانه اطمینان حاصل کنید. کودکان نباید جلوی ماسک را لمس کنند ، یا آن را زیر چانه یا دهان خود بکشند و قطعاً نباید آن را به اشتراک بگذارند. پس از برداشتن ماسک خود ، آنها باید آن را در یک کیسه دربسته نگهداری کنند و یا به دور بندازند و دست های خود را به خوبی تمیز کنند.

با این نکات ساده و نظارت درست ، کودکان می توانند در حالی که ماسک خود را می پوشند از بیماری در امان بمانند و همچنان از کنار دوستان بودن لذت ببرند

سازمان بهداشت جهانی

به کوشش دکتر مرضیه امینی